Cetatenie romana

24 августа 2019 202

Buna! Spuneti-mi, va rog, in cat timp apare online dosarul pentru cetatenie? Sotia a depus actele 1 an si 7 luni in urma, iar o luna in urma am facut adaugare la dosar (a schimbat numele de familie din a ei in a mea). Este vreo posibilitate de a urgenta procesul sau macar sa aflam cam cat mai este de asteptat? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună!

Urmează să comunicați modificările Autorității Naționale pentru Cetățenie!

Este puțin probabil sa fie urgentata examinarea dosarului.
Sunt persoane care așteaptă ani în șir.

25 августа 2019