Cetatenie romana: solicitare pentru completarea dosarului cu acte suplimentare

25 марта 2020 63

Buna ziua. Mi s-a cerut completarea dosarului de redobandire a cetateniei cu cazierul moldovenesc, insa la depunerea dosarului a fost depus acest document care era valabil inca. Puteti, va rog, sa imi explicati motivul acestei solicitari? Odata ce a fost expediat la ANC, care ar fi perioada ulterioara de solutionare. Mentionez ca am depus dosarul la Bucuresti in data de 03.08.2017, iar cazierul a fost expediat deja de 2 luni si jumatate. Care este probabilitatea ca procesul de solutionare a cererii sa se prelungeasca pe o perioada mai mare din cauza acestei cereri de completare a dosarului venita din partea lor?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu va putem oferi date, totul tine de autoritatea unei alte tari, ei au regulile sale scrise si nescrise.

9 июня 2020