Cheltuieli de judecata civila

9 июля 2020 69

Buna ziua. Este posibil ca intr-un proces civil pentru o datorie de 400 euro, sa ajungi la cheltuieli de 1.160 de euro, pe langa suma datorata? Daca persona parata nu are venituri si nici bunuri ca sa plateasca aceste datorii si cheltuieli, ce i se poate intampla? Totodata nu poate parasi tara.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Harneaga,

Da e posibil, daca partea adversa a avut avocat pentru care a achitat onorariu. La fel daca au fost facute expertize etc la fel cheltuielil se maresc.

10 июля 2020