Cheltuieli de judecata legate de serviciile avocatului

2 ноября 2020 36

Buna ziua. Fostul concubin cere sa fie restabilit in drepturile parintesti si eu sa achit cheltuielile lui in judecata, inclusiv serviciile avocatului. Pot refuza sa achit aceste cheltuieli, exista vreun temei legal?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Restabilirea drepturilor părintești se face de către instanța de judecată prin urmare acesta a fost decăzut din culpa lui iar restabilirea este pusă pe seama acestuia de aceea nu pot fi aplicate cheltuielile de judecată dvs și de asistență juridică.

3 ноября 2020