Chemare in judecata

25 января 2018 64

Cum pot sa aflu daca sunt chemat in judecata, aflindu-ma peste hotare? Si cum sa fac cunostinta cu dosarull legitim prim intermediul internetului?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Alexandru Tabaran
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Salut Igor.
In cazul in care este o cauza civilă, răspunsul îl găsești in codul de procedura civila a Republicii Moldova, la Capitolul VIII
COMUNICAREA ACTELOR DE PROCEDURĂ.
CITAŢIA, ÎNŞTIINŢAREA JUDICIARĂ.
Succes!

26 января 2018
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Igor,
Unica soluție de verificare la distanță on-line dacă există vreun dosar o puteți face accesînd pagina web a instanțelor judecătorești de mai jos:

http://instante.justice.md/

Din păcate nu puteți să vedeți și dosarul, acest lucru îl puteți face personal sau prin reprezentant.

26 января 2018