Cine aprobă schemele de încadrare a personalului în instituțiile de învățământ preșcolar?

28 сентября 2020 77

În sarcina cui îi revine aprobarea schemelor de încadrare a personalului în instituțiile de învățământ preșcolar - administrației publice locale de nivelul întâi sau administrației publice locale de nivelul al doilea?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

Bună
sarcina de aprobare a schemelor de încadrare este a celui în subordinea căruia se află instituţia.

29 сентября 2020