Citatie de la Centrul unic de monitorizare si coordonare

24 апреля 2018 695

Am gasit ieri in cutia postala o scrisoare de la Centrul unic de monitorizare si coordonare al INP al IGP al MAI, conform careia pe data de 30.03.2018 a fost comisa o incalcare in domeniul circulatiei rutiere si imi cer sa ma prezint pana pe 26.04.2018 la adresa str. Iacob Hancu 3A pentru audieri. Nu a fost scrisoare recomandata, plus la asta numele de familie este indicat gresit, in loc de ,,Ilievici" este indicat ,,Ilevici". In citatie este indicat ca pe verso sunt indicate drepturile mele, insa verso este foaia curata. Plus la asta pe data de 23.04.2018 am nimerit intr-un filtru in care am fost verificat dupa numarul de inmatriculare daca nu am amenzi neachitate, si nu am nimic. Cum procedez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

vă este solicitată audiere probabil însăși pentru faptul de a stabili toate circumstanțele în vederea stabilirii vinovaăției sau nevinovăției dvs. Totuși dacă această scrisoare a venit fără aviz recomandat puteți ignora solicitarea acestora.

24 апреля 2018