Citație pe mail greșit

27 декабря 2020 23

Îmi vin pe mailul meu citații de la judecată prin sistemul PIGD. Din datele personale ale pârâtului coincide doar numele de familie, iar prenumele, patronimicul, adresa fizică - nu. Nu am nicio legătură cu cauza dată. Am impresia că reclamantul a pus o adresă din cap și mesajele îmi vin mie. Pot să ignor aceste mesaje?

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună Alexandru.
Da, poți să ignori aceste mesaje.

Însă, dacă ești un cetățean responsabil, poți anunța instanța de judecată că totuși mesajele ajung pe o adresă greșită.

Pot să vă ajut, dacă întâmpinați careva dificultăți.

8 января 2021