Colectare de ajutor pentru a achita un credit

12 августа 2021 135

Buna ziua. Am un credit la o companie nebancara, care nu a fost achitat la timp, dar am convenit cu un angajat al companiei sa achit 14.000 de lei. Prin urmare, in fiecare luna am achitat aproximativ cate 1.000 de lei. Mai am de achitat 6.190 lei. De la 1 august, dosarul a fost transmis unui alt angajat. Azi acesta m-a telefonat si mi-a spus ca daca pana pe 20 august nu achit integral suma, scrie anunt pe Facebook pentru ca tot satul sa stranga cate 100 de lei ajutor sa achit creditul, cu toate ca i-am spus ca in septembrie si octombrie voi achita toata suma. Este o procedura legala ceea ce a zis angajatul: colectarea de ajutor de 100 de lei pentru a achita creditul?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Alla, nu poate să fie procedat în așa fel, să fie colectat un ajutor pentru a achita creditul DVS, e ceva nou.

13 августа 2021