Colectorii ma ameninta cu ridicarea bunurilor

4 мая 2022 124

Buna ziua, stimati juristi! Am un credit neachitat si dosarul a ajuns la colectori. Acestia mi-au comunicat ca pe data de 6 mai vor veni cu executorul judecatoresc si politistul de sector la mine acasa pentru a ridica bunurile mele. Este posibil asa ceva? Adica pot ridica bunurile mele fara judecata?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Aliona, de e posibil să vă facă o vizită domnii în cauză, eu vreau să vă atenționezi, că în gospodăria DVS are dreptul să intre nu mai executorul, restul nu. DVS sunteți în drept să interziceți așa ceva. u mai că DVS o să vă speriați. Tot depinde unde... mai detaliat locuiți, dacă în afara Chișinăului, undeva la Nord, ei n-o să vină, sunt cheltuieli mare. Eu vă propun să apelați la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

5 мая 2022