Colectorii mi-au crescut datoria pentru ca nu am achitat o rata lunara

13 декабря 2021 43

Buna ziua. M-am inteles cu colectorii de datorii ca voi achita o anumita suma in fiecare luna. Nu am reusit sa achit o rata lunara si colectorii mi-au crescut datoria cu inca 30.000 de lei. Ce pot sa fac? Ajutati-ma, va rog.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Galina, verificați dacă există contractul corespunzător încheiat între DVS și colectori, dacă este așa document, DVS depuneți o cerere pe adresa colectorilor și solicitați o explicație în baza cărui punct al contractului s-a majorat suma de incasare.

14 декабря 2021