Compania si-a schimbat denumirea/concediu de maternitate

30 апреля 2019 77

Compania in care activez de mai bine de un an, si-a schimbat denumirea si toți angajatii au fost concediati (fictiv) si a doua zi angajati din nou. Intrebarea mea este: daca eu sunt insarcinata de o luna cum mi se va acorda indemnizatia? Daca nu am 12 luni activate inca in firma noua, voi mai beneficia de ea?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
12 luni se calculează din stagiul total de muncă, și nu de la un singur locde muncă.
Deci, nu contează că recent v-ați reangajat la alt angajator.

30 апреля 2019