Comportament abuziv al colectorilor

23 августа 2022 79

Buna. Am 1 credit luat inainte de casatorie, pe care il achit singura (printr-o companie de colectori). Recent colectorii m-au sunat si m-au amenitat ca daca nu achit integral datorie in 3 zile, ii vor spune sotului despre creditul meu. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Irina, puteți să vă treziți cu așa ceva, colectorii sunt obraznici și ei au sarcina să vă oblige să achitați suma integral, de ce n-ați acceptat să achitați suma direct companiei de creditare. Este rost să comunicați soțului despre celea întîmplate.

23 августа 2022