Concediu pentru ingrijirea copilului

27 июля 2020 60

Buna ziua! Daca eu am iesit in concediu pentru ingrijirea copilului pana la 3 ani, de la angajator mai primesc ceva din salariu lunar?

Jurist comments 2

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

Bună Alexandru.
Aveți posibilitatea să stați efectiv în concediu de îngrijire a copilului și să primiți indemnizație în acest sens de la CNAS și în această situație angajatorul nu vă achită nimic.
Dar aveți posibilitatea și să munciți cu normă întreagă primind și salariul și indemnizația de creștere a copilului

28 июля 2020

Multumesc frumos! Spuneti va rog daca am posibilitate sa schimb locul de munca?

28 июля 2020