Concediu prelungit de îngrijire a copilului

26 мая 2019 53

Spuneți, va rog, este adevărat că dacă am ieșit în concediu de îngrijire a copilului in anul 2016 (înainte de a se modifica legea) atunci am dreptul la 3 ani concediu prelungit?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Da, se aplică legea care era in vigoare la data iesirii in concediu.

27 мая 2019

Deci, in noiembrie 2016 am iesit in concediu de ingrijire a copilului. In august 2019 copilul implineste 3 ani. Mi se explica ca legea veche s-a anulat( unde aveam voie la inca 3 ani concediu prelungit de ingrijire a copilului) si se aplica legea noua(1 an). cum e corect si... mai detaliat cum pot motiva?

28 мая 2019