Concediul neplatit pina la 4 ani!

27 апреля 2018 93

Buna! Sunt in concediu neplatit de la 3 pana la 4 ani la serviciul de baza. In acest timp am ramas insarcinata, dar am iesit la serviciul prin cumul. Intrebarea este: voi avea dreptul la 126 zile condediu de maternitate? Baza de calcul pentru concediul de ingrijire a copilului care va fi, daca se ia venitul pe 12 luni? In cazul meu 6 luni am primit indemnizatia pentru copil, iar 6 luni - venit de la munca prin cumul. Merci!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Veti avea dreptul la concediu de maternitate, si baza de calcul va fi aceeasi ca si pt primul copil.

16 августа 2019