Condamnare in 2017 cu suspendarea conditionata a executarii

12 июня 2020 24

Buna ziua. In 2017 am fost condamnata la 5 ani inchisoare cu suspendarea conditionata a executarii (art. 90 CP). Au trecut 3 ani, am avut un comportament exemplar, nicio abatere. Pot sa cer cu ajutorul avocatului sa mi se reduca pedeapsa? Sau totul depinde de consilierul biroului de probatiuni?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-na Verginia, deja DVS conform codului de executare sînteți în drept să apelați printr-o cerere la executorul judecătoresc să iasă cu un demers în instnța de judecată să vă fie redusă pedeapsa aplicată.

12 июня 2020