Constructia unui panou publicitar din metal pe teren cu destinatia agricola

30 мая 2020 99

Sunt detinator legal al unui teren agricol in apropiere de autostrada. Vreau sa construiesc un panou publicitar din metal. Am dreptul sa o fac si daca da, de ce acte am nevoie?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Da aveți un asemnea drept.

Dispozitivele publicitare: panourile/ecranele publicitare cu sistem propriu de susținere în raport cu pământul se atribuie la categoria de construcții cu caracter provizoriu şi se instalează conform regulilor de autorizare a lucrărilor de construcţie.

Cu privire la autortizațiile de amplasare luați legătura cu Direcţia Generală Arhitectură, Urbanism... mai detaliat şi Relaţii Funciare pentru a vă comunica actele de care sunt nevoie.

1 июня 2020

Multumesc de receptivitate , si de profesionalismul raspunsului

1 июня 2020