Consultatie in materie de divort

9 января 2022 165

Buna ziua. Vreau sa depun cerere de divorț. Avem 2 copii minori (6 ani si 7 luni) si un apartament in comun. Vreau o consultație privind procedura, mpasii pe care trebuie sa fac, cu ce sa incep, cum se rezolva intrebarea cu apartamentul. Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua.

Urmeaza sa depuneti o cerere de chemare in judecata privind desfacerea casatoriei cu partajarea proprietatii comune in devalmasie.

In orice caz recomand sa incercati sa solutionati problema pe cale amiabila pentru a evita multe cheltuieli si ani de judecata.

10 января 2022