Consultatie juridica

24 марта 2018 57

Am lucrat la o intrepridere individuala intre 2009-2015. Apoi au aparut niste neintelegeri si am fost impusa sa ma concediez. La eliberare am cerut sa mi se achite tot ce mi se cuvine, ceea ce mi-a fost refuzat, spunindu-mi ca la ei toate documente sunt in regula. Ca sa-mi ridic carnetul de munca, fara a cunoaste legile, am scris o recipisa prin care ma oblig sa restitui intreprinderii date neajunsul care s-a gasit. Acum a fost depusa o plangere la politie pe numele meu. Spuneti-mi, va rog, daca pot face ceva pentru a ma apara, sau care e solutia cea mai buna?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua
Ar fi cazul să vă angajați un avocat, iar în cazul în care nu vă puteți permite aceasta solicitați la Poliție să vă fie desemnat un avocat și doar după ce vă consulțați cu un avocat o să vedeți ce ațiuni trebuie sau nu întreprinse.

24 марта 2018