Consum de bauturi alcoolice pe terenul pentru copii

28 мая 2018 68

Buna ziua. Stam intr-un bloc nou cu teritoriu de joaca pentru copii. Am observat vecini care consuma bere pe acel teritoriu, alaturi de copii. I-am rugat sa nu consume bauturi alcooloce in acel loc, deoarece este spatiu public, la care am primit raspuns ca este teritoriu "familial" si nu public si conform legii se permite. Rog sa ma consultati in privinta situatiei descrise. Merci anticipat.

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Este un loc public ...adresa-ti o plingere la politie , sau telefonati la politistul de sector in momentul cind ultimii consuma bauturi alcoolice . Incercati sa fotografiati sau filmati pentru acumularea probelor necesare organelor competente !

28 мая 2018
  • Юрисконсульт

D-l IOn e un caz eşit din comun,acţiunele cetăţanului cre consumă alcool în public se califică după Codul administrativ, cu aşa întrebare se ocupă poliţia, documentaţil şi prezentaţi poliţistului de sector.

28 мая 2018