Contestarea amenzii pentru nepurtarea măștii

2 ноября 2020 237

Bună ziua. Am primit astăzi acasa o notificare privind o amenda aplicata pentru nepurtarea măștii și voiam sa știu dacă pot sa o contest și sa câștig contestarea. Situația este în felul următor: așteptam în Gară, eram eu și o persoana, aveam distanțare fata de acea persoana și aveam masca la bărbie, deoarece nu puteam respira prea bine și se umezise masca. La un moment dat, a aparut un polițist și ne cere datele amândurora și la final ne spune ca ne va trimite amenda acasă, fapt care s-a întâmplat. Până acum nu am primit niciun avertisment sau ceva de acest gen. Această situație s-a întâmplat pe 17 octombrie, iar eu am primit abia azi amenda, pe 2 noiembrie. Ce ma sfătuiti? Știu ca am greșit si eu.

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Dacă doriți puteți să o contestați. Trebuie să vă grăbiți, termenul este limitat.

11 ноября 2020