Contestarea procesului-verbal cu privire la contravenție

22 марта 2022 74

Bună! Am contestat un proces-verbal cu privire la contravenție, care a fost întocmit în data de 29.01.2021. Procesul-verbal în cauză conține mai multe erori, cum ar fi domiciliul, data eliberării permisului, datele de identificare ale martorului, numărul de înmatriculare al automobilului. Nu am semnat procesul-verbal menționat și nu am primit nicio citație, din motiv ca adresa era indicată greșit. Am aflat pe 20.03.2022 că executorul judecătoresc a aplicat sechestru pe conturile mele bancare. Întrebare: trebuie să prezint copia contestației executorului judecătoresc și acesta va ridica sechestrul? Sau doar după decizia instanței de judecată?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Gabriel de dorit să-l contactezi pe executor după ce v-a fi pronunțată decizia Curții de Apel, executorul nu are treabă cu instanțele.

23 марта 2022