Contract civil

8 декабря 2021 33

Buna ziua. E posibil de incheiat un contract civil de prestari servicii cu o persoana fizica, pe o durata determinata de 3 luni? Cat de legal este si cum trateaza Inspectia Muncii asa gen de contracte? Vrem sa fie cit mai simplu, fara a perfecta mai multe acte ca in cazul CIM.

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua, este posibil de incheiat un contract de prestari servicii cu o persoana fizica, doar ca nu pe o perioada determinata de 3 luni , ci pentru executarea unui serviciu pentru care ii puteti oferi de pilda o perioada de 3 luni, insa , trebuie sa tineti cont... mai detaliat de faptul ca acesta nu este angajatul dvs, sunteti pe pozitie de egalitate , acesta poate presta serviciul oricand, fiind obligat doar sa realizeze lucrarea in termenul indicat in contract.
Daca aveti intrebari suplimentare ma puteti contacta pe adresa de email filip.rotaru98@gmail.com

8 декабря 2021