Contract cu dadaca

23 декабря 2021 32

Buna ziua. Vrem sa angajam o dadaca pentru copil mic si pentru siguranta copilului si a noastra vrem sa incheiem un contract cu dadaca. Nu sunt persoana juridica.
O sa avem nevoie de notar, avocat? Unde putem inregistra contractul, de unde obtinem un model de contract? Bona trebuie sa activeze legal? Multumesc.

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua Tatiana,
Model de astfel de contract nu o să găsiți pentrucă sunt rare, aceste contract poate purta forma de ”Contract de prestări servicii”.
Pentru aceste contracte legea nu prevede legalizare notarială și înregistrarea acestuia undeva.
Puteți apela la serviciile unui jurist sau avocat pentru a vă perfecta un astfel de contract... mai detaliat cu indicarea ce clauze anume doriți să fie stipulate în el.

24 декабря 2021