Contract de împrumut

15 ноября 2021 25

Buna ziua. Vreau sa dau cu imprumut cu dobanda o suma de bani. Intrebarea este: daca intocmesc de sine statator contrcatul cu toate clauzele (drepturile partilor, obligatiile, termene) si celelalte elemente necesare (date din buletinul de identitate etc), acest contract va avea valoare juridica ori trebuie totusi autentificat notarial?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
nu neaparat autentificare notarială, puteți întocmi singur contractul, acesta v-a avea valoare, este o convenție a părților care nu necesită obligatoriu autentificarea notarială.

16 ноября 2021