Contract de intretinere

16 мая 2021 26

Buna ziua. Cum se poate rezilia un contract de intretinere? Este nevoie de avocat? Va multumesc.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Contractul de înstrăinare a bunului cu condiția întreținerii pe viață poate fi rezoluționat dacă dobînditorul nu își execută sistematic obligațiile. În acest caz este necesar de adresat în instanța de judecată. În acest caz va fi necesară și încheierea unui contract cu avocatul. Puteți să mă contactați, în... mai detaliat caz de necesitate.

17 мая 2021