Contract de locatiune a locuinței

7 декабря 2018 34

Bună ziua. Cum pot să închei un contract de locatiune a locuință cu proprietarul care se află peste hotarile țării? Care este procedura?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Larisa,
Contractul ar putea fi semnat de către un reprezentant prin procură al proprietarului.
Totodată, ați putea semna și scana contractul pentru a-l expedia prin e-mail sa fie semnat de ambele părți după care îl expediați prin intermediul oficiului poștal cu aviz de recepție sau prin poșta rapidă(DHL).

De menționat ca Locatorul... mai detaliat este obligat sa înregistreze contractul la DGAF Teritorială în termen de 3 zile din data semnării acestuia.

7 декабря 2018