Contract de vanzare-cumparare pe alta casa

2 мая 2019 25

Buna ziua. Eu am cumparat o casa si doamna care mi-a vandut-o a incurcat actele si mi-a facut contract de vanzare-cumparare pe alta casa (ea are doua case). Ce trebuie de facut ca sa schimbam actele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
La caz, daca nu sunt probleme între vînzător și cumpărător, mergeți la notar și reziliați contractul sau faceți un contract de schimb a imobilelor.

În caz că amiabil nu a fi posibil rezilierea, aceasta se va face prin intermediul instanței de judecată.

5 мая 2019