Contract individual de munca prin cumul

3 декабря 2018 275

Buna! Dorim sa angajam un operator la sala de cazane prin cumul la o intreprindere SRL si vom avea nevoie de el in caz de necesitate, nu in fiecare zi, poate de doua ori pe saptamana. Ce pot sa notez la regimul de munca si de odihna? Si orele de munca cum sa le scriu?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

puteti nota regimul de munca in Ore/saptamana. De exemplu : ”regimul de munca al salariatului este flexibil. Norma de munca saptamanala este de Xore pe saptamana, in cursul zilelor lucratoare. Salariatul va presta munca in volumul indicat in acest punct, in zilele si orele solcitate de catre angajator. Zilele de... mai detaliat odihna sunt sambata si duminica, precum si sarbatorile legale.”

3 декабря 2018
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Alta solutie ar fi incheierea unui contract de prestari servicii. Insa daca munca prestata va avea un caracter permanent, stabil - atunci trebuie incheiat un contract individual de munca.

3 декабря 2018