Copii minori

10 мая 2018 63

Eu cu sotul si fetele noastre minore avem pașapoarte romanesti. Sotul e in germania, noi vrem sa plecam la el cu avionul din Chișinău. Sotul mi-a facut procura pe mine ca sa pot iesi cu fetele din tara, dar in procura sunt datele lui din buletinul moldovenesc si datele noastre din pasaport romanesc. Nu va fi o problema? In Germania el este cu pasaport roman. Procura este facuta la notar aici in Moldova.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Pentru o călătorie de scurtă durată în general nu aveți nevoie de procură acestuia pentru a vă deplasa, totuși relevând cele invocate de dvs nu va exista nici i problemă deoarece datele din buletinul moldovenesc la fel identifică persoana.

11 мая 2018