Copil transmis în îngrijirea plenară a altei familii

7 апреля 2022 12

Bună ziua. Aș să aflu care este procedura de legalizare a actelor în situația în care o mamă are 2 copii și pe unul din ei vrea să îl dea în îngrijirea plenară a altei familii cu drepturi depline asupra copilului. Celălalt copil va rămâne cu ea. Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Natalia, eu vă propun să vă adresați cu o cerere la organul de tutelă și curatelă la locul de trai, cu o așa problemă. O să fiți înștiințată cum v-a avea loc însuși procedura.

7 апреля 2022