Credit neachitat

27 февраля 2020 196

Am luat un credit si am intirziat cu achitarea. Am fost data in judecata, dar n-am fost anuntata. Executorul judecatoresc cere toata suma odata, dar nu o am. De pe cardul meu a fost retinut salariul si executorul judecatoresc se duce la parintii mei cu tot felul de cereri. Eu nu stau acolo de 7 ani si am viza de resedinta in alta parte. Are dreptul executorul judecatoresc sa-i hartuiasca pe parintii mei?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Eugenia,

Sigur ca nu.

Dar Dvs trebuie sa comunicati executorului adresa Dvs reala, unde locuiti la moment, pentru ca toate actele procedurale sa fie executate la adresa respectiva.

28 февраля 2020