Credit neachitat

22 декабря 2019 227

Daca nu am achitat un credit in suma de 7.000 lei, cu penalitati, ce pedeapsa poate pronunta judecatorul: inchisoare, munca in folosul comunitatii? Sau interdictie de parasi tara? Bani nu am si degraba nu voi avea.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua D,

Pedeapsă (penală, contravențională) nu poate să vă fie aplicată. Va fi o hotărâre de încasare a sumei datorate. Ulterior executorul va aplica măsurile executorii (sechestre, interdicții etc).

22 декабря 2019