Credit neachitat

21 мая 2020 92

Am depus cerere la o bancă pentru un credit, dar am fost refuzată din cauza ca am un credit de 415 lei neachitat din 2015. Eu nici nu tin minte despre acest credit. Unde aș putea să mă adresez ca sa vad unde am aceasta datorie ca s-o achit. Dupa aceasta, eu aș putea cumva sa conving banca sa imi acorde creditul?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua Valentina,

Trebuie sa va adresati la Biroul Istoriilor de Creditare cu o cerere ca sa va ofere informatia despre Dvs.

Daca aveti istorie creditara nu prea buna, la banca putin probabil ca o sa va ofere credit. Insa la organizatiile de microfinantare puteti incerca.

Pentru a imbunatati istoria de creditare trebuie... mai detaliat sa luati un credit de la OCN si sa respectati achitarile.

22 мая 2020
  • Юрисконсульт

Pentru o consultatie mai detaliata ma puteti contacta.

22 мая 2020