Credit neachitat

2 ноября 2020 292

Buna ziua. Am un credit neachitat, dosarul a ajuns la executorul judecatoresc, care ma amenita ca o sa ia bunurile din casa parintilor. Acesta de asemenea refuza sa intocmeasca un grafic de achitari lunare. Am fost sfatuita sa scriu o cerere la Uniunea executorilor ca sa schimbe executorul si sa-mi faca un grafic de achitari. Astazi am expediat aceasta scrisoare. Este posibil sa dea curs cererii mele?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Graficul de achitare urmează să fie acceptat și de creditor în cazul în care nu este de acord executorul este în drept să aplice măsurile de asigurare în ordinea care se cuvine, desigur că nu are dreptul de a aplica sechestre pe bunurile părinților.

3 ноября 2020