Credit neachitat, cont blocat

9 ноября 2020 102

Buna ziua. Am o credit neachitat, iar dosarul a ajuns la executorul judecatoresc. Acesta a aplicat sechestru pe card. Pe cont s-au adunat suficienti bani, dar executorul nu extrage bani din cont, tot imi promite ca o va face. Unde ma pot adresa ca datoria sa fie extrasa si cardul sa fie deblocat?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Anatol,

Faceți o cerere scrisă către executor. Dacă refuză în continuare puteți face o plângere pe executor la UNEJ.

10 ноября 2020