Credit neachitat timp de 5 ani

3 февраля 2020 174

Buna ziua. Sotia mea este fidejusor la un credit pe care un prieten l-a luat acum 5 ani si abia azi am aflat ca acea persoana nu a platit nimic si deja cazul a ajuns la executor. Sotia nu are nimic pe numele ei in Moldova. Intrebarea mea este: e posibil sa mi se puna si mie (sotului) sechestru be bunuri sau card bancar? Sau este posibil sa i se puna sotiei sechestru pe cardul din Anglia? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Simion,

Sechestru Dvs nu o sa va poata pune, stati fara grija. Fiecare sot raspunde cu bunurile sale si cu cota parte din proprietatea comuna in devalmasie.

4 февраля 2020