Credit nebancar nerambursat

17 июля 2022 98

Buna! Tatăl meu a luat un credit de la o companie de microfinanțare, pe care nu îl achită. Acum este amenințat cu judecata și încasarea forțată a datoriei, cu ridicarea bunurilor mobile si imobile, inclusiv cu riscul de a confisca apartamentul. Menționez că în acte apartamentul ne aparține mie, tatălui si surorii mele. Este posibil să fie confiscat apartamentul? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Alina, nu. Executorul este limitat. DVS puteți să apelați la viberul de pe telefonul +37368669950,noi putem vorbi mai detaliat.

17 июля 2022