Credit nerambursat

19 ноября 2022 322

Buna ziua. Am un credit pe care nu l-am rambursat. Zilele trecute mi-a venit o scrisoare precum ca judecată a primit cererea referitoare la creditul meu. Pot acum pleca peste hotare? Cat timp mai am la dispozitie ca sa pot părăsi tara? Mersi.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Anastasia, cauxa segăsește spre examinare îninstanța de judecată, titlu executoriu n-a ajuns înviziunea ecxecutoriului, DVS puteți pleca după hotarele țării. Eu vă propun să vă implicați în examinarea cauzei pentru a cunoaște cu cât sunteți datoare. Dupăcev-a fi pronunțată hotărârea, DVS o să aveți dreptul încă o lună ... mai detaliat la dispoziție.

20 ноября 2022