Credit nerambursat

23 августа 2022 206

Buna ziua. Am luat un credit in marime de 24000 lei, iar mama figureaza ca persoana care a dat acord ca eu sa iau creditul. Nu am avut posibilitatea sa-l achit o perioada lunga (3 ani), dar mama nu a semnat nimic, doar si-a dat acord intr-o discutie la telefon. Recent am discutat cu creditorii si le-am explicat ca pot sa achit datoria in timp de 2 luni si ei au fost de acord, Azi, insa, mi-au scris ca vor scoate casa mamei de vanzare. Exista vreo lege care permite asa, fara semnatura mamei?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Vladimir,nu există nici-o legea pentru așa ceva, creditorii au scopul să vă oblige să achitați toată suma. Mai detailat puteți să mă contactați pe viber la telefonul +37368669950.

23 августа 2022