Credit pentru apartament

26 декабря 2020 23

Cu 3 ani in urma am luat un credit pentru apartament. Mi-au ramas sa achit 3 rate lunare cate 620 Euro, dar luna aceasta am ramas fara munca si nu am achitat. Creditorii mi-au trimis o notificare. I-am rugat sa astepte o luna, dar nu cred vor fi de acord. La ce sa ma astept? Pot face ceva in aceasta situatie?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna g-na Angelea, tot depinde de creditor, el v-a înaintat o notificare, v-a fi bine, dacă DVS o să vă deplasați la ei să duceți o discuție mai profundă, notele asta e o abstrație, v-a fi o,kei cînd se duc discuție tet a tet. În caz, dacă ei nu vor... mai detaliat accepta condoțiile DVS, puteți să vă așteptați cu o cerere de chemare în judecată despre incasarea sumei rămase, e o sumă bunișoară pentru DVS. Dacă creditorul v-a fi obraznic, o să încercați și DVS să procedați cu aceiaș monetă, putem să discutăm în mod privat, pe sait este poșta elecronică a mea, ne contatăm și discutăm, eu vă propun să aveți în vedere, că creditorii dau dovadă de ” deștăpție ” și pot să includă o sumă care nu corespunde adevărului, syatutul DVS o să fie părăt, sînteți în drept la referință, dar asta e cu perspectivă, succese doamno.

26 декабря 2020