Credit neachitat

12 апреля 2021 42

Bună ziua. Am un credit luat la o companie nebancară (25.000 lei), am achitat câteva rate, după care nu am mai putut să achit. Creditorul a reziliat contractul și acum îmi cere să achit 58.000 lei. Nu știu ce să fac. Eu lucrez oficial de două luni jumatate și alte companii refuză să-mi dea suma aceasta din motivul că trebuie să am cel puțin trei luni lucrate. Ce pot face în acest caz?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
* **
In dependenta de data incheierii contractului si faza la care se afla (daca este in judecata sau nu), s-ar putea sa obtineti o reducere legala a datoriei.
Va pot acorda asistenta la acest subiect.
Daca sunteti cointeresat, contactați-mă la adresa de email.

13 апреля 2021