Credite neachitate

7 августа 2020 175

Buna ziua. Am luat niste credite. În momentul caâd le-am luat, aveam serviciu si salariu decent. Peste ceva timp, am rămas fără serviciu si nu mai putut achita creditele. Acum am o ofertă de lucru cu salariu decent peste hotare. În caz că mi-au pus interdicție la vamă, cu cine trebuie să discut sau ce trebuie sa fac ca sa pot pleca peste hotare pentru a întoarce creditele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Faceti mai simplu, mergeți la politia de frontieră si solicitati informatie daca aveți careva interdicții de a parasi țara, ei va vor comunica cu precizie.
Daca nu sun interdictii, sunteti liber sa iesiti.

8 августа 2020