Credite neachitate

2 июля 2021 221

Buna ziua. Am mai multe credite luate la companii nebancare. La inceput le-am achitat, dar a inceput pandemia si am ramas fara loc de munca si nu am putut sa achit. Imi vin scrisori precum ca dosarul a fost dat la colectori si o scrisoare cu preaviz de chemare in judecata. Eu mai achit cate putin, cand am posibilitate, dar imi vin scrisori sa achit toata suma, ca altfel ma dau in judecata. Stau acasa cu 2 copii minori, unul de 3 ani si unul de doar 3 luni. Care pot fi consecintele? Pot ajunge la inchisoare? Nu am bunuri inregistrate pe numele meu. Sunt disperata, va rog un raspuns.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Nita,

Trebuie sa ajungeti la un numitor comun cu creditorii dvs si sa semnati o tranzactie cu un grafic de achitare.

In inchisoare nu o sa nimeriti, stati fara grija.

O zi buna!

2 июля 2021