Credite neachitate

3 мая 2020 252

Am mai multe credite pe care nu le-am achitat de 2 ani. Acum ma aflu peste hotare. Ce mi se poate intampla daca ma intorc in tara?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua Nicoleta,

Ținând cont de termenul de 2 ani, exista probabilitatea mare că deja a fost judecata și este titlu executoriu.

În așa caz executorul va solicita sa va prezentati la dinsul. Este posibil aplicarea interdictiei de a parasi țara. Dar aceasta masura e temporara si necesita o procedura pentru a... mai detaliat fi aplicata.

4 мая 2020
  • Юрисконсульт

Pentru o consultație mai detaliată vă sunt la dispoziție.

4 мая 2020