Credite neachitate

23 марта 2022 297

Buna ziua. Am multe credite luate de la companii de microfinantare intr-o suma foarte mare. Din motiv ca nu mai puteam achita ratele, am plecat peste hotare. Nu am achitat ratele de 2 luni si creditorii au inceput sa ma ameninte, inclusiv cu faptul ca voi fi retinuta la punctul de trecere a frontierei. Este adevarat? Ce pot face?

Jurist comments 2

Olga Turcan
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna, ce tine de retinerea la vama este un fals, si reprezinta doar o metoda de manipulare, incercati sa rambursati creditele pe cit de putin posibil dar regulat, sau consultati un avocat care va va ajuta cu rambursarea legala.

24 марта 2022
  • Юрисконсульт

Buna Tatiana , eu vă propun să ieșiți pe vibrul de pe telefonul +37368669950 și noi von dicuta.

24 марта 2022