Credite nerambursate

1 марта 2023 144

Buna ziua. Am datorii in legatura cu niste credite pe care nu le-am achitat de 1 an si jumatate. A avut loc judecata, la care nu am fost prezent. Recent mi-am perfectat pasaport romanesc. Pot pleca din tara folosind acest pasaport?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Puteți. De asemenea, puteți și cu pașaportul MD atât timp cât nu s-a aplicat interdicția de a părăsi țara de către instanța, la demersul executorului judecătoresc.

2 марта 2023