Creditorii îmi suna rudele

14 апреля 2022 187

Buna ziua. Am citeva credite neachitate de la companii de microfinantare. Am achitat ratele cateva luni, dupa care am pierdut locul de munca și nu am mai putut achita. Acum creditorii îmi suna rudele și le vorbesc despre creditele mele. Am vorbit cu un jurist de la companie și i-am spus ca nu am nimic în proprietate, casa este a tatalui meu, care este invalid, dar acesta a spus ca în caz de neachitare integrala, o sa vina acasă și o sa vada ce este de vânzare o sa fie confiscat. Ce pot face în aceasta situație? Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Angela, companiile de creditare nu au dreptul să deranjeze rudele DVS, trebuie de apelat la serviciile 112, dar mai bine ieșiăi pe viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

15 апреля 2022