Creditorii mei îi hărțuiesc pe părinții mei

31 июля 2021 211

Bună! Am luat mai multe credite și n-am cum sa le achit. Creditorii suna părinților și rudelor și îi deranjează cu discuții despre datoriile mele. Au dreptul sa facă asta?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Oleg, eu de o dată vă spun co n-au așa drepturi să derangeze părinții și rudele. În așa cazuri de contactat organele de polișie pe telefonul 112, o să fie înregistrat mesajul DVS, se deplasează polițistul de sector, căruia o să-i comunicați despre celea întîmplate. De dorit să... mai detaliat ficsați , familia, funcția apelanților.

1 августа 2021